Норвегия изненада и Хърватия, измести я от върха (ВИДЕО)

Норвежкият национален отбор направи втора поредна решителна крачка към класиране на Европейското първенство през 2016 година, след като спечели домакинството си на Хърватия с 2:0.

След като надвиха България с 1:0 в София, „викингите“ демонстрираха характер и наказаха яловите „шахматисти“, измествайки ги от първото място във временното класиране на Група Н.

След днешния успех Норвегия има 16 точки, а Хърватия остава с 15, след като в миналия кръг завърши наравно 0:0 с Азербайджан. Италия също е с 15 пункта, като има мач с България в 21:45. Азербайджан и Малта завършиха наравно 2:2 и имат съответно 6 и 2 точки.

В 51-ата минута Бергет откри резултата в полза на Норвегия след самостоятелна акция, а в 66-ата минута Ведран Чорлука си отбеляза автогол, предизвикан от Маркос Хенриксен, за да затвърди победата на норвежците.

Хърватия отново си изпати за пропуските на основни футболисти, които иначе се подвизават в съставите на европейски колоси. Така за нула време западните ни съседи се превърнаха от фаворити за първото място в отбор, който може да се надява по-скоро на участие в бараж.

All Goals - Norway 2-0 Croatia - 06-09-2015by ER-TV