Уелс и Белгия се доближават до Евро 2016 (ВИДЕО)

Националните отбори на Уелс и Белгия се доближиха значително до класиране за Европейското първенство във Франция догодина. Островитяните завършиха 0:0 като домакини на Израел, а белгийците спечелиха безкрайно драматично гостуването си на Кипър с 1:0.

След днешния осми кръг в квалификациите Уелс продължава да бъде на първо място в класирането на Група В с 18 точки, а Белгия е на втора позиция със 17. Израел е трети с 13, а Босна и Херцеговина е четвърта с 11 пункта, след като днес спечели с 3:0 домакинството си на Андора.

Суперзвездата на Белгия Еден Азар се възползва от подаване на Дрийс Мертенс в 86-ата минута, за да донесе победата на „червените дяволи“ на гости на Кипър в самия край на срещата.

Националите на Уелс пък имаха около 20 удара в домакинството си на Израел, но дори с наличието на Гарет Бейл в състава не успяха да реализират поне едно попадение, за да материализират превъзходството си.