Дунав взе дербито срещу Хасково

снимка: dunav8806.com

Шампионът Дунав 8806 (Русе) спечели като гост на Хасково 2012 с 68:59 точки в дербито на 14-ия кръг на Националната баскетболна лига за жени.

Така възпитаничките на Георги Божков се изравниха по точки с лидера Левски, но остават на второ място в класирането, тъй като загубиха от "сините" в началото на сезона. Баскетболистките от Дунав спечелиха първата част с 15:11 точки, но на почивката изоставаха с 29:32

Шампионките решиха мача след по-силно второ полувреме, което взеха с 49:27 точки. Радостина Димитрова се отличи с 23 точки за победителките, Кристина Сантяго завърши с 15 точки и 14 борби, а Таня Чиров с 13 точки и 8 борби. За тима от Хасково най-полезни бяха Уолтия Рол с "дабъл-дабъл" - 25 точки и 19 борби, Татяна Мелникова с 16 точки и Лидия Върбанова с 12 точки и 9 борби.

Берое (Стара Загора) изненадващо спечели срещу гостуващия Монтана 2003 със 72:63 (25:12, 19:25, 13:11, 15:15) точки. Старозагорки започнаха мача много силно и запазиха преднина през всичките 40 минути.

Зорница Найденова бе най-полезна с 20 точки и 8 борби за, а 17 точки добави Ренета Дикова. За Монтана Олена Самбурска вкара 27 точки, а Милена Томова завърши с 16 борби и 8 точки. Вицешампионът Нефтохимик 2010 (Бургас) се наложи като домакин над Рилски спортист (Самоков) със 71:60 (20:21, 25:9, 13:13, 13:17) точки.

Само първата част беше равностойна, след което възпитаничките на Петко Маринов направиха серия от 19:2 и до края не изпуснаха инициативата. Новото попълнение на домакините Глория Браун се отличи с "дабъл-дабъл" - 21 точки и 13 борби.

Борислава Христова завърши с 16 точки и 7 борби, а Мария Желязкова добави 11 точки и 9 борби. За гостите с 15 точки и 9 борби приключи Стефка Митева. 13 точки вкара Кристина Пейчинова, а с 11 точки завърши Ива Терзиева, обобщава БТА.