Дунав приключи със загуба участието си в Еврокъп

снимка: dunav8806.com

Българският шампион Дунав 8806 (Русе) приключи със загуба участието си в група "F" на Еврокъп, предаде БТА. Възпитаничките на Георги Божков отстъпиха при гостуването си на миналогодишния шампион Динамо Курск (Русия) с 66:80.

Така българките, които пътуваха за мача близо 30 часа с автобус, завършват на последно място в класирането в групата с четири поредни загуби.

Срещата беше равностойна през първото полувреме, което завърши 39:35 точки. Домакините направиха серия от 11:4 в началото на третата част, която спечелиха с 22:12 и на практика предрешиха изхода на двубоя.

След 30 минути игра рускините имаха аванс от 14 точки - 61:47. През последната част отборите бяха равностойни, като разликата се запази и Динамо стигна до победата.

За Дунав Кристина Сантяго завърши с 20 точки и 8 борби, 17 точки и 9 борби добави Аманда Джонсън, а с 12 точки и 5 борби завърши Мерике Андерсон. За Динамо Епифани Принс реализира 16 точки, а с 14 точки завърши Аусра Бимбайте.