Калоян Иванов и Донецк с трета загуба в Еврокъп

снимка: cblucentum.com

Отборът на Донецк, с Калоян Иванов в състава си, допусна трета загуба в група "Е" на европейския клубен турнир по баскетбол Еврокъп, предаде БТА. Донецк отстъпи като гост на Сопот (Полша) с 67:77 (17:20, 28:14, 13:19, 9:24).

Иванов игра 17 минути като резерва и се отличи със 7 точки, 4 борби и 2 асистенции. Донецк остава с една победа и минимален шанс за място в следващата фаза на турнира.

Френският тим Арас, където играе българката Радослава Бъчварова, пък допусна пета поредна загуба в група "Б" на Евролигата. Арас загуби гостуването си на Търговище (Румъния) с 64:72 (16:20, 14:20, 23:19, 11:13) в мач от петия кръг.

Бъчварова бе титуляр, игра 37 минути и бе най-резултатна с 22 точки, 5 борби и 3 асистенции. Арас е на последно място в класирането, а лидер е Фенербахче (Турция) с 9 точки.

Вера Перостийска игра 32 минути при петата победа на Юнион Ено (Франция) в група "В" на Еврокъп. Френският отбор победи като гост Лотус (Брюксел) със 100:79 (22:28, 25:19, 29:11, 24:21).

Българката беше най-резултатна с 22 точки и 8 борби, а Юнион Ено е начело в класирането с 11 точки.