Продължение бе нужно на Черно море за победа над младежите

снимка: chernomore.eu

Черно море Порт Варна победи като гост Теси България (20) с 86:80 след продължение в изтеглен мач от осмия кръг на Националната баскетболна лига. Редовното време завърши 72:72.

След този успех "моряците" се изкачиха на второ място в класирането с 11 точки. Лидер е Лукойл Академик с 12 точки и мач по-малко.

Срещата с Теси България (20) изглеждаше лесна за варненци, които в средата на втората част имаха аванс от 17 точки. На полувремето гостите водеха с 13 точки - 45:32.

Момчетата на Любомир Минчев изиграха силно второ полувреме, в което отбелязаха 40 точки срещу 27 за съперника. Секунда преди сирената варненци водеха със 72:71, но Тенчо Тенчев изравни след наказателен удар.

В добавените пет минути баскетболистите на Черно море Порт Варна спечелиха с 14:8 точки и стигнаха до успеха.

За победителите 16 точки реализира Асен Великов, по 15 точки добавиха Николай Стоянов и Васил Кьосев, а с 12 точки и 12 борби се отличи Лари Хол. За младежкия национален отбор Алекс Симеонов реализира 27 точки, а Тенчо Тенчев добави 15.