Интер със загуба в стил "Д-р Джекил и мистър Хайд" (ВИДЕО)

Интер записа пети пореден мач без победа в Серия А, след като отново разочарова привържениците си на стадион „Джузепе Меаца“ и допусна нелеп обрат от 1:0 до 1:2 като домакин на Удинезе в предпоследен двубой от 14-ия кръг на Калчото.

Заради петото си поражение в шампионата Интер остава на незавидната 12-та позиция в класирането с едва 17 точки, докато Удинезе с 21 вече е на осмо място. „Нерадзурите“ изнесоха представление в стил „Д-р Джекил и мистър Хайд“, защото през първото полувреме имаха пълно преимущество и стигнаха до гол, а след почивката с шокиращи грешки в защита позволиха на съперника да осъществи пълен обрат.

В 44-ата минута аржентинският нападател на „нерадзурите“ Мауро Икарди откри резултата с плътен и силен шут по земя в долния десен ъгъл на противниковата врата. Съгражданинът на Лионел Меси получи великолепен извеждащ пас от Фреди Гуарин, който му предостави топката очи в очи с Орестис Карнезис, като Икарди не сбърка от първия си шанс за отбелязване на гол.

4127269Икарди вече има 9 гола в Серия А от началото на сезона, с което се изравнява на първо място сред голмайсторите в Калчото заедно с Карлос Тевес от Ювентус. Хосе Кайехон от Наполи е трети с осем попадения, а топ реализаторът на Удинезе Антонио ди Натале е със седем.

В 61-ата минута Бруно Фернандес се възползва от отлично изградена контраатака и с изключително красив удар от воле от около 20 метра препарира Самир Ханданович, за да възстанови равенството 1:1.

В 71-ата минута обратът бе пълен, след като Родриго Паласио по шокиращ начин от централната линия върна неразчетено топката към Самир Ханданович и просто изведе очи в очи с вратаря Сирил Теро. Влезлият като резерва на мястото на Ди Натале французин елегантно преодоля словенския страж на Интер и вкара за 1:2 в опразнената мрежа.

Интер продължава да има едва една победа в последните си седем мача на всички фронтове, докато Удинезе записа втори успех в последните девет кръга от Серия А. Вече пет от последните шест мача в Калчото между двата тима са завършили с отбелязани поне три гола, като днешният дуел можеше да бъде далеч по-резултатен, ако не бяха фрапантните пропуски на домакините.

Старши-треньорът на „нерадзурите“ Роберто Манчини все още няма победа в Серия А при повторния си престой на „Джузепе Меаца“ - той дебютира с равенство 1:1 с Милан, след което записа поражение с 2:3 от Рома спечели дуела с Днипро с 2:1, но в турнира Лига Европа.

4127268

Въпреки че Интер имаше тотално преимущество преди почивката, успя да създаде само едно чисто голово положение освен реализираното от Икарди. В 23-ата минута отлична многоходова комбинация се разви по дясното крило и при последвалото центриране в наказателното поле Матео Ковачич овладя топката и стреля мощно от около пет метра фронтално срещу вратата.

Вместо да скъса мрежата на Карнезис, хърватският национал разтресе напречната греда, а при последвалия рикошет и Родриго Паласио имаше възможност да стреля, но ударът му бе блокиран пред голлинията.

4127270

След това „нерадзурите“ пропиляха още няколко изгодни възможности за опасни атаки, преди да дойде голът на Икарди. След почивката пък натискът на домакините продължи, макар вече Удинезе съвсем подчертано да използваше всеки шанс да организира контраатака.

Паласио не можа да пласира изстрела си в очертанията в началото на втората част, а Додо и Мауро Икарди провалиха обещаваща контра (трима срещу един) с нелепо неразбирателство пред наказателното поле. Жуан Жесус в 53-ата минута малко случайно получи топката на далечна греда след изпълнение на корнер, но шутът му от четири метра бе блокиран и Интер провали поредно чисто положение.

Антонио ди Натале бе най-опасният играч на Удинезе, но не можа на два пъти от чиста позиция в наказателното поле да преодолее Самир Ханданович – първо в 12-ата минута с неточен изстрел, както и с шут в тялото на вратаря в 57-ата.

4127271

Все пак очевидната активизация при контраатаките на гостите бе възнаградена с гол в 61-ата минута, когато Фернандес се промуши между двамата централни бранители на „нерадзурите“ и с ефектен шут от воле прати топката неспасяемо в мрежата в стил „падащ лист“ - 1:1.

В 63-ата минута Матео Ковачич получи шанс да върне моментално аванса на Интер, но изстрелът му от границата на наказателното пле мина на сантиметри от гредата на Карнезис. Малко по-късно пък Андреа Ранокия трябваше да чисти малко пред голлинията след шут на Алан.

Вместо щурм в търсене на нов гол обаче „нерадзурите“ предложиха на феновете си ужасяваща грешка в защита в 71-ата минута. Паласио почти от центъра пробва да върне към Ханданович, но вместо това просто изведе сам срещу вратаря Сирил Теро, който елегантно преодоля стража на Интер и на празна врата се разписа за 1:2.

До края на срещата домакините така и не успяха да отправят дори точен изстрел към противниковата врата, въпреки стихийния си натиск.