Драма пред рекорден брой зрители в "Зимната класика" на НХЛ

Торонто победи Детройт с 3:2 след дузпи в "Зимната класика" в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ). Срещата се игра на открито на стадиона в Мичиган пред рекордна за хокей публика от 105 591 зрители.

Предишният рекорд на този футболен стадион е 104 173 зрители от 2010-а година на двубой от колежанското първенство по хокей на лед.

Тайлър Бозак отбеляза победната дузпа, а Джонатан Берние направи две ключови спасявания във финалните минути. Срещата се игра при непрекъснат снеговалеж и температура от минус 10 градуса.

След нулева първа част Даниел Алфредсон откри резултата за Детройт. Джеймс ван Римсдайк изравни, а с попадения на Бозак Торонто поведе в началото на третата третина. Джъстин Абделкадер направи 2:2 за домакините.

В продължението капитанът на Детройт Хенрик Зетеберг пропусна отлична възможност, а при дузпите Бозак донесе успеха на Торонто. Берние направи 41 спасявания, което е рекорд за мач на открито в редовния сезон, посочва БТА.

Валтери Филпула се отличи с гол и асистенция за тима на Тампа Бей, който постигна победа с 4:2 като гост на Ванкувър в другия мач от НХЛ тази нощ. Това е втори успех за тима като гост на този съперник в 21-годишната история на клуба.

Освен това Тампа Бей спечели четвърта поредна победа като гост, което се случва за пръв път от 8-и януари-7-и февруари 2008-а година.

Тайлър Джонсън, Никита Кучеров и Алекс Килърн отбелязаха другите попадения за Тампа Бей. Брад Ричардсън и Зак Далп бяха точни за отбора на Ванкувър, който допусна второ поредно поражение.