Ривър Плейт се пребори с Расинг и догони лидера

Вратарят на Ривър Плейт Леандро Чичисола спаси дузпа в добавеното време и осигури победата на своя отбор с 3:2 над Расинг в среща от 17-ия кръг на аржентинското първенство.

Този успех осигури на Ривър 31 точки, с които те се изравниха на 1-ото място с досегашния лидер Химнасия (Ла Плата), завършил 0:0 с Ланус у дома. Фернандо Кавенаги откри резултата за Ривър в 25-ата минута от дузпа, а в 38-ата Расинг изравни чрез Диего Вияр, който вкара директно от фаул.

Две минути преди края на първото полувреме обаче колумбиецът Карлос Карбонеро направи 2:1 с удар от ъгъла на наказателното поле. Отново Кавенаги беше точен за 3:1, като се разписа в 54-ата минута след пас на Джонатан Майдана.

Гостите, които се намират на 17-о място с 16 точки, върнаха интригата с втори гол в 73-ата минута, дело на Габриел Ауча. Драмата настъпи в добавеното време, когато Майдана беше отстранен с втори жълт картон заради фаул, а гостите получиха и дузпа. С отговорността се нагърби вратарят Себастиан Саха, но колегата му Чичисола спаси победата.

Другият популярен отбор в Аржентина Бока Хуниорс спази традицията да побеждава в дните, когато и Ривър бие. Този път Бока имаше лесна задача при визитата на последния в класирането Ол Бойс и го срази с 3:1.

Два гола за успеха на жълто-сините вкара Хуан Мануел Мартинес, който откри резултата в 48-ата минута, а след това изведе гостите напред за 2:1 в 62-ата. Естудиантес и Годой Крус си поделят 3-ото място с по 29 точки всеки от тях. Естудиантес се наложи с 2:0 при гостуването си на Колон, а Годой завърши 1:1 у дома с Велес Сарсфийлд.

В другите мачове от уикенда Арсенал (Саранди) се наложи над Нюелс Олд Бойс с 3:2, а Сан Лоренсо победи Атлетико Рафаела с 2:0 и се изкачи на 5-о място с 27 точки, колкото имат също Колон и Ланус. Росарио Сентрал и Олимпо (Бая Бланка) завършиха 0:0, а Килмес се наложи с 1:0 над Архентинос Хуниорс и го остави предпоследен с 15 точки, посочва БТА.