Домакинско фиаско за Милан

Отборът на Милан записа второ домакинско поражение от началото на сезона в Серия А, след като тази вечер "росонерите" допуснаха до голяма степен изненадваща загуба с 0:2 от гостуващия Палермо в среща от 10-ия кръг на първенството.

И двата гола за сицилианците паднаха в разстояние на само три минути, като между 23' и 26' Кристиан Сапата първо си отбеляза автогол, а след това и допусна груба грешка, позволявайки на Пауло Дибала да отбележи очи в очи с Диего Лопес.

Българският национал Ивайло Чочев отново бе в групата на Палермо, но бившият футболист на ЦСКАтака и не се появи в игра.

Така Милан пропусна удобен шанс да се върне на третото място във временното класиране, като поражението остава "росонерите" на едва седма позиция с актив от 16 точки до момента. Палермо пък ще се изкачи до 13-о място в таблицата с вече 12 спечелени пункта на сметката си.

За Милан това е и трети пореден двубой без успех в Серия А. За последно седемкратният европейски шампион спечели при визитата си на Верона, а след това регистрира две ремита срещу Фиорентина и Каляри. Палермо пък записа първа победа като гост от началото на кампанията.

Наставникът на домакините Филипо Индзаги започна с Фернандо Торес в ролята на централен нападател, докато Жереми Менес и Кейсуке Хонда стартираха в близост до испанското острие. Рикардо Сапонара, Найджъл Де Йонг и Андреа Поли оформиха тройка вътрешни халфове във формацията 4-3-3 на „росонерите“, а Де Шилио, Рами, Алекс и Абате започнаха пред вратаря Диего Лопес в отбрана. Бразилецът обаче остана само няколко минути на терена, преди да бъде заменен принудително от "грешника" в последствие Кристиан Сапата.

Българският национал Ивайло Чочев стартира от резервната скамейка за тима на Палермо, в чиято атака се изявяваха двамата аржентинци Франко Васкес и Пауло Дибала. Мишел Морганела, Франчеко Болдзони, Едгар Барето и Ашраф Лазаар пък стартираха в халфовата линия на сицилианците.

Сблъсъкът на „Сан Сиро“ стартира с кошмарна грешка в защитата на Милан, която за малко не доведе до попадение. Още в 2' Инасио Абате сбърка сериозно и подари топката на Франко Васкес, който изкочи очи в очи с Диего Лопес. Нападателят на Палермо опита да предолее стража, но испанският вратар на Милан се намеси и спаси.

4122401

Секунди по-късно Филипо Индзаги вече трябваше да извършва и първа принудителна смяна, а получилият травма Алекс бе заменен от Кристиан Сапата след едва няколко минутки игра.

„Росонерите“ навлязоха по-бавно в мача, но в 13' Милан най-сетне стигна до добра възможност за откриване на резултата. Жереми Менес „разсече“ отбраната на Палермо с извеждащ пас за Андреа Поли, който обаче не успя да насочи топката зад гърба на излезлия напред Стефано Сорентино.

Три минути по-късно Фернандо Торес отправи първия си изстрел към вратата на гостите, но ударът с глава на испанеца мина покрай страничната греда. В 22' дойде ред и на Жереми Менес, но малко не достигна на французина, за да намери целта.

4122397

И докато тимът на Милан тъкмо бе започнал да създава ситуации пред вратата на гостите, минутите между 23' и 26' се оказаха истински кошмар за „росонерите“ и най-вече за влезлия като резерва Кристиан Сапата. Първо колумбийският бранител си отбеляза автогол след изпълнение на корнер, а само няколко минутки по-късно отново той бе подминат като колче от Пауло Дибала, който съумя и да матира Диего Лопес за шокиращото 0:2.

4122396

Получените попадения съвсем стъписаха домакините, които не изглеждаха в състояние да отговорят на удара. Шест минути преди почивката Палермо можеше да стигне и до трети гол, но единствено брилянтната намеса на Диего Лопес след удар на Барето спаси вратата на Милан. Милан пък отговори чрез изстрел на Матиа Де Шилио, който обаче не представляваше опасност за вратата на Сорентино.

На почивката Филипо Индзаги очаквано извърши промяна в своя състав, а Андреа Поли отстъпи мястото си на Стефан Ел Шаарави. Втората част обаче стартира с нов шанс за Палермо, а за късмет на домакините, Франко Васкес стреля право в тялото на Диего Лопес. В 54' Ел Шаарави блесна с първата си изява в срещата, но техничният удар на Малкия фараон премина покрай страничната греда.

4122395

Постепенно двубоят на „Сан Сиро“ навлезе в своята финална третина, а Филипо Индзаги взе решение да рискува. Специалистът извади от игра Кейсуке Хонда и пусна втори таран в лицето на Джампаоло Пацини, а атаките на Милан до този момент така и не довеждаха до реални шансове пред вратата на Сорентино. Малко след влизането си в игра Пацини успя и да отправи изстрел с глава, но стражът на сицилианците се намеси и спаси.

В 72' сериозен пропуск пред вратата на гостите направи Фернандо Торес. „Деветката“ на „росонерите“ се измъкна от опеката на бранител и засече с глава точно центриране на Сапонара, но не успявайки да намери очертанията на вратата.

И до края на срещата Милан продължи да демонстрира пълно безсилие в предни позиции, като гостите от Палермо по никакъв начин не бяха затруднени в успешното затваряне на сблъсъка.