Фрайбург прати Борусия (Дортмунд) на дъното

Пред 49 500 зрители отборът на Фрайбург победи като гост  Кьолн с 1:0 в среща от 10-тия кръг на германското футболно  първенство.

Това е първата победа на Фрайбург в тазгодишното  първенство на Бундеслигата и от последното, 18-то място, отборът на Фрайбург се изкачи на 16-то място с актив от 8 точки.

Фрайбург е само на една точка от двата отбора от зоната на  изпадащите - Борусия /Дортмунд/ и Вердер /Бремен/, които имат по 7 точки.

Единственият гол в мача, който донесе трите точки на  Фрайбург, бе дело на Владимир Дарида в 50-та минута от дузпа.

През 14 630 зрители на своя стадион Падерборн победи Херта  /Берлин/ с 3:1 с голове на Марвин Бакалорж в 28-та минута, Елиас Качунга в 52-та минута и Албан Меха в 75-та минута.

Голът за  берлинчани бе отбелязан от Саломон Калу в 41-та минута. Падерборн е на 7-мо място във временното класиране на  германското футболно първенство с 15 точки, а Херта /Берлин/ е  на 13-то място с актив от 11 точки.