Марсилия се справи с Ланс и има 4 точки аванс преди дербито с ПСЖ

Oтборът на Олимпик /Марсилия/ победи Ланс с 2:1 в среща от 12-тия кръг на френското футболно първенство.

Така Олимпик /Марсилия/ е начело във временното класиране с 28 точки пред Пари Сен Жермен - 24 точки, Олимпик /Лион/ - 23 точки, и др.

Домакините постигнаха трудна победа над Ланс, но в крайна сметка ще има четири точки аванс пред шампиона Пари Сен Жермен.

В другия кръг е дербито на първенството Пари Сен Жермен - Олимпик /Марсилия/ на стадион "Парк де пренс" в Париж.

Олимпик поведе още в 10-та минута на мача с гол на Никола Нкулу. Но Ланс изравни, възползвайки се от грешка на защитата на марсилци, с гол на белгиеца Баптист Гийом в 31-та минута.

В 60-та минута домакините от Марсилия поведоха отново с гол на Флориан Товен. В 76-та минута обаче Алексис Ромао получи втори жълт и съответно червен картон и футболистите на Олимпик /Марсилия/ трябваше да пазят аванса си от един гол с човек по-малко на терена.