Докузовски: Ние нямаме десет равностойни баскетболисти

снимка: lukoilacademic.net

Старши-треньорът на Лукойл Академик Марин Докузовски беше видимо разочарован от катастрофалната загуба на неговия тим от Билбао Баскет с 64:85 в мач от третия кръг на груповата фаза на Еврокъп.

"Студентите" играха като равен с равен срещу втория в испанското първенство през първите 20 минути, но през второто полувреме класата на баските си каза думата и дългогодишният участник в Евролигата разби своя съперник в третата и четвъртата част.

Докузовски отбеляза, че в Лукойл няма 10 равностойни баскетболисти и именно от там е дошла голямата разлика в двубоя.

"Билбао показа добра игра и висока концентрация. Бяхме равностойни през първото полувреме, но концентрацията падна след почивката", бяха първите думи на треньора на "студентите" след загубата с 21 точки разлика.

"Ние нямаме десет равностойни баскетболисти, а те играха много агресивно и заслужено спечелиха. Опитахме се да играем възможно най-добре, но Билбао са много качествен отбор и наказват всяка грешка.

"Смятам, че все още имаме реални шансове да се класираме напред в турнира", заяви Докузовски в ефира на БНТ.