Лейкърс катастрофира в Сакраменто при втория мач на Д'Антони

Лос Анджелис Лейкърс записа първата си загуба под ръководството на новия треньор Майк Д'Антони, след като тази нощ записа загу със 113:97 от Сакраменто Кингс в "Слийп Трейн Арина".

Загубата на "езерняците" се дължи на ужасяващата защита, която тимът от „града на ангелите" показа най-вече през второто полувреме, когато допусна цели 71 точки - 40 от които в последните 12 минути.

4:25 минути преди края Брайънт и компания бняха скъсили дефицита си до 5 точки, но Томпсън успя да вкара в края на нападението през Пау Гасол и оттогава Сакраменто успя да увеличи аванса си до 16 точки.

Освен слабата си защита Лейкърс показа и очудваща неточност от зоната за наказателни удари, като записа 27 точни от 39 хвърляния. Освен това дуото под коша Хауърд-Гасол записа едва 15 точки общо (съответно 7 и 8).

Маркъс Тортън беше най-резултатен за „кралете", като от резервната скамейка наниза 23 точки, докато Тайрик Евънс записа много силен двубой с 18 точки и 6 асистенции. По 13 пункта добавиха Томпсън, Салмонс и Аарън Бруукс.

За „езерняците" поредна силна вечер имаше Коби Брайънт, който продължи да стреля над 50%, записвайки 11-20 стрелба и завършвайки с 38 точки, но той допусна и нетипичните за него 8 грешки в нападение.

Това беше едва 3-а победа за Сакраменто, докато Лейкърс е с коефициент 0.500 след 6 победи и 6 загуби, което отдалечи още повече големия фаворит от челните места.

Денвър Нъгетс пък вгорчи завръщането на Кевин Лав на терена, след като постигна страхотен обрат през второто полувреме, наваксвайки 14 точки дефицит след първите 24 минути, побеждавайки със 101:94.

Кевин Лав наниза 34 точки и овладя 14 борби в първия си мач за сезона, но това се оказа недостатъчно, тъй като Денвър се разигра през втората част и с точна стрелба от тройката и 3 точки на Милър минута преди края „златните буци" успяха да спечелят.

За тях най-резултатен беше Данило Галинари с 19, докато Игуадала и Лоусън добавиха по18.