Билбао Баскет изнесе лекция по баскетбол на Лукойл в Самоков

Билбао Баскет нанесе второ поредно поражение на българския шампион Лукойл Академик, след като тази вечер в Самоков испанците победиха с категоричното 64:85 в трети мач от Еврокъп.

Решаваща за загуба се оказа слабата атака на 10-кратния шампион на България, който през второто полувреме отбеляза едва 22 точки, а вторият в испанското първенство беше разучил Брендън Хийт добре и не му позволи да се развихри, а американецът завърши с цели 6 грешки и едва 5 точки.

Преди седмица Лукойл загуби като гост на Будучност, като по този начин остава само с 1 победа до момента, записана в началото на надпреварата в Еврокъп.

За побецдителите Ламонт Хамилтън наниза 19 точки и 8 борби, докато Василидис и Мумбро отбелязаха съответно 15 и 13. За българския шампион Девин Грийн вкара 13, но се загуби през второто полувреме, а Брендън Хийт беше най-голямото разочарование в срещата.

Домакините получиха две бързи тройки в началото, но постепенно благодарение на добрите изяви на Грийн и Аврамов не само стопиха разликата, но и стигнаха до 15:10 в своя полза. Испанският гранд стопи този аванс, но въпреки добрата си игра Лукойл водеше с 25:23 след първите 10 минути.

Втората четвърт пък се разви изключително равностойно, а българският шампион водеше през голяма част от втората част, включително и 40:36 2 минути преди края, но вторият в испанското първенство се оттегли с точка аванс на полувремето - 42:43.

След почивката Билбао направи страхотна серия от 0:9, която позволи на гостите да дръпнат с 10 точки в резултата, а стрелбата от зоната за три точки на Академик изобщо не вървеше така, както беше срещу Спироу в първия кръг. Постепено Лукойл затегна защитата, но така и не успяваше да реализира своите атаки.

Разликата набъбна до 13 точки и всичко в срещата беше ясно. До края на двубоя точките останаха за статистиката, а Лукойл така и не успя да направи дълга точкова серия, с която да направи загубата си по-почетна - 64:85 за Билбао Баскет.