Доктора зарадва тифозите в Сан Марино

Валентино Роси с Ямаха спечели състезанието за Голямата награда на Сан Марино в клас Мото GP от световния шампионат по мотоциклетизъм.

Победата е първа за Роси на италианска земя от 2009 година насам. Италианецът измина общо 118 328 километра или 28 обиколки на пистата за 44:14,586 минути.

Валентино Роси е първият мотоциклетист, който премина границата от общо 5000 точки в историята на световния шампионат. На второ място днес завърши испанецът Хорхе Лоренсо също с Ямаха. Неговото време е с 1.578 секунда по-слабо от това на победителя.

Трети се нареди Дани Педроса (Испания) с Хонда, на 4.276 секунди след Валентино Роси. Испанецът Марк Маркес падна и завърши едва на 15-о място в днешното състезание.

В генералното класиране води Маркес с Хонда и има актив от 289 точки. На втора позиция е Дани Педроса с 215 точки. С точка по-малко от него е Валентино Роси.