Тотнъм обърна Билбао на "Уайт Харт Лейн"

Лондонският Тотнъм записа хубава победа в поредната си лятна контрола преди старта на новия сезон в Премиършип, обръщайки до 2:1 традиционно коравия тим на Атлетик Билбао.

Срещата се изигра на ст. "Уайт Харт Лейн" в английската столица, а "шпорите" се оказаха догонващи в резултата след 25 минути игра, когато Микел Сан Хосе изведе баските напред. Херера изпълни пряк-свободен удар отдясно на вратата на домакините, а Сан Хосе бе оставен непокрит в наказателното поле, отбелязвайки за 0:1.

Този резултат се запази до почивката, но след това английският състав се посъбуди и достигна до пълен обрат в своя полза.

Началото бе дадено от Питър Крауч, който възстанови равенството пет минути след подновяването на играта. Таранът се възползва от ново успешно центриране на уелската звезда Гарет Бейл, намирайки мрежата зад противниковия вратар за 1:1.

Само три минути по-късно трибуните на "Уайт Харт Лейн" отново бяха взривени, след като "шпорите" отбелязаха и втори гол. Аарън Ленън намери Джърмейн Дефоу в наказателното поле на Атлетик, а английският национал бе категоричен в изстрела си, пращайки топката в мрежата за крайното 2:1.

Двадесет минути преди края Тотнъм получи правото и да изпълни дузпа в своя полза, когато Ленън бе фаулиран в наказателното поле на баските. Зад топката застана Нико Кранчар, който обаче не успя да преодолее Горка Ирасоис.