Динамо (Загреб) не стигна до чудото във Виена, Стяуа се справи с Легия

Динамо Загреб се прости с участие в Шампионската лига въпреки че победи Аустрия Виена с 3:2 като гост в плейофния мач реванш за най-комерсиалния футболен турнир.

Първата среща на "Максимир" завърши с успех за австрийците с 2:0 и това натежа за крайния успех в битката с хърватите.

Тази вечер Динамо бе видимо по-добрият отбор и хвърли максимални усилия да компенсира изоставането си от първия двубой. Гостите бяха изключително близо да стигнат до обрата, но в крайна сметка не успяха.

Двубоят не започна добре за тях, след като Аустрия излезе напред в резултата още в 5-та минута с гол на Флориан Мадер. В 33-та обаче Марсело Брожович изравни, а до края на първата част резултата вече бе в полза на Динамо. Точен в 43-та минута бе Жуниор Фернандеш.

През втората част хърватите се хвърлиха в атаки и в 70 минута Фатос Бечирай вкара така ценният трети гол, който ги пращаше в групите на Шампионската лига за трета поредна година.

Всичко обаче рухна в 82-та минута, когато Роман Киенаст намали на 2:3 и класира Аустрия за първи път в надпреварата. Гостите пък завършиха двубоя с човек по-малко, след като в продължението Ел Араби видя картона с червен цвят.

В другата среща Стяуа подпечата класирането си с 2:2 срещу Легия във Варшава. Първият двубой в Румъния бе завършил при равенство 1:1 и това даваше голям шанс на Легия да направи пробив в турнира на богатите.

Само за 10 минути обаче Стяуа нанесе своя удар с попадения на Николае Станчу в 7-та и Федерико Пиовакари в 9-та минута и направи задачата пред домакините много трудна.

Въпреки това те положиха всички усилия да се върнат в мача и успяха да го направят, макар и твърде късно. Мирослав Радович намали в 27-та минута, но изравнителният гол на Якуб Ржежничак падна едва в четвъртата минута на даденото от съдията продължение и за нещо повече нямаше време.