Без Берба Фулъм мина през Ада за Купата на лигата

снимка: Getttyimages

Без Димитър Бербатов в състава си отборът на Фулъм едва не допусна най-голямата изненада в турнира за Купата на лигата, след като 4-дивизионния Бъртън Албиън водеше с 2:1 до 117', когато Родайега изравни, а след това при дузпите елитният тим успя да се справи.

До шокиращата развитие се стигна след продължения. "Котиджърс" държаха срещата изцяло в свое владение, а през първата част новата придобивка Таарабт се разписа за 0:1.

През второто полувреме по-добрата игра на гостите продължи, но вратарят на Бъртън Лейнс се представи страхотно и направи изумителни спасявания. Най-големият пропуск пък бе дело на Дарън Бент.

Така в 85' Фулъм остана в шок, след като Крис Хъси центрира отлично в наказателното поле, където Джак Дайър засече от воле и прати мача в продължения.

Гостите натиснаха и Качаниклич изпусна две страхотни положения, а в 102' домакините ликуваха, като Хъси отново се отчете с асистенция, а Саймс се превърна в герой за своите - 2:1. Уго Родайега обаче попари домакините в 117' и двубоят завърши с дузпи.

Така се стигна до дузпи, като домакините изпуснаха, а Рийзе успя да вкара решителния 11-метров наказателен удар.

Димитър Бербатов пък не беше в групата за мача и нямаше как да помогне на своите съотборници.

В същото време Ливърпул също трябваше да играе продължения, но успя да спечели срещу Нотс Каунти с 3:2 на "Анфийлд".

Стъридж и Стърлинг дадоха аванс на своите и всичко изглеждаше решено, но в 62' Аркин върна интригата в срещата, а в 84' Куумбс прати срещата в продължение. Ливърпул обаче не остави нищо на случайността, като Стъридж (105) и Хендерсън (110) донесоха успеха на тима си.