Барселона "удави" Севиля и отново е лидер

Шампионът Барселона отново се изкачи на лидерската позиция в Примера Дивисион, след като днес каталунците разкатаха с 4:1 домакина Севиля в среща от 23-ия кръг на първенството. Сблъсъкът бе изигран на тежък и наводнен терен, което обаче не спря футболистите на Херардо Мартино към крайния успех.

Така и трите претенденти за титлата - Барселона, Реал Мадрид и Атлетико Мадрид разполагат с равен актив от точки - по 57, но "лос кулес" оглавяват таблицата заради по-силната си голова разлика. "Кралския клуб" остава на второ място, докато Атлетико се свлече на трета позиция след загубата от Алмерия снощи. Севиля е 7-и с 31 точки, колкото вече има и Валенсия.

Два гола за Барса на "Рамон Санчес Писхуан" отбеляза Лионел Меси, докато по веднъж се разписаха Алексис Санчес и влезлият като резерва Сеск Фабрегас. Севиля откри резултата чрез гол на Алберто Морено, но андалусците не успяха да задържат аванса си. Попадението за 1:1 на Алексис пък бе отбелязано след очевидна засада на чилиеца.

Наставникът на гостите Херардо Мартино изненадващо остави Дани Алвеш и Серхио Бускетс на резервната скамейка, докато Сеск Фабрегас отстъпи мястото си на намиращия игрови ритъм Андрес Иниеста. Мартин Монтоя и Алекс Сонг попаднаха сред титулярите, а пред дуото Шави – Иниеста действаше тризъбецът Педро – Меси – Алексис. Марк Бартра партнираше на Жерар Пике в отсъствието на Хавиер Масчерано и Карлес Пуйол.

Унай Емери заложи на Карлос Бака като острие, а плътно зад него оперираше плеймейкърът на „рохабланкос“ Иван Ракитич. Витоло и Гамейро атакуваха от втора позиция.

Срещата на „Рамон Санчес Писхуан“ започна с агресивна игра от страна на домакините, което видимо затрудняваше халфовете и защитата на Барселона. Домакините налагаха и силна преса в половината на каталунците, които често допускаха грешки.

Активната игра на Севиля даде резултат след четвърт час, когато домакините разпечатаха вратата на „блаугранас“. Кошмарна игра в отбрана на Барселона позволи на Алберто Морено да стреля с левия крак, а след рикошет в Марк Бартра, топката стана неуловима за Виктор Валдес – 1:0.

Шест минути по-късно андалусците бяха много близо и до втори гол. Намиращият се в отлична форма Иван Ракитич центрира в пеналтерията на Барса, където Карлос Бака стреля с глава. За лош късмет на тарана обаче, топката срещна една от гредите зад Валдес. В 29' Севиля пропусна и нов шанс, като този път Витоло не бе точен.

Постепенно се стигна до 34', когато домакините бяха видимо ощетени от страничния рефер. Лионел Меси центрира топката от статично положения, а намиращият се в дълбока засада Алексис Санчес прати кълбото в мрежата. Засада на чилиеца обаче така и не бе отсъдена, което доведе до равенство в резултата – 1:1.

Само десет минути по-късно каталунците стигнаха и до пълен обрат в срещата. Адриано открадна една топка в центъра на терена и напредна, преди да комбинира с Лео Меси. Аржентинецът леко си повдигна топката и с майсторски изстрел с левия крак я запрати във вратата за 1:2.

Втората част стартира с няколко добри възможности за Севиля, но като по чудо равенството на „Санчес Писхуан“ не бе възстановено. В 51' Барса за малко не пропиля глупаво аванса си, след като нелепа грешка на Мартин Монтоя можеше да доведе до попадение на Витоло. В 53' Алексис стреля покрай гредата, а минута след това Виктор Валдес осъществи страхотно двойно спасяване срещу Карлос Бака и Кевин Гамейро.

В 55' обаче домакините бяха наказани за пропуските си. Лионел Меси получи подаване от Андрес Иниеста и напредна към Бето, преди да завърши атаката с хирургически изстрел в долния ляв ъгъл на вратата – 1:3.

Двадесет минути преди края домакините можеха да се върнат в мача. Иван Ракитич центрира отлично от фаул, но Федерико Фасио остана под топката. Минути по-късно юношата на Реал Мадрид Денис Черишев също можеше да намали, но и руснакът не бе точен.

Всичко на "Санчес Писхуан" свърши в 88', когато резервата Сеск Фабрегас вкара за крайното 1:4. Алексис Санчес се отчете и с асистенция в днешната вечер, а "четворката" на Барса отигра хладнокръвно, копвайки топката над Бето.

Goller - Sevilla 1 - 4 Barcelona 09.0.14by diyar-arslan-7798