Диа Евтимова на 1/4-финал след 7 спасени мачбола

снимка: SPORTA.BG

Националката на България за "Фед Къп" Диа Евтимова се  класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени  кортове в германския град Вийзбаден с награден фонд 25 хиляди  долара.

Евтимова отрази седем мачбола при успеха над квалификантката Виктория Кан (Русия) със 7:5, 1:6, 7:6(6).

27-годишната софиянка взе трудно първия сет, след което  загуби девет от следващите десет гейма, а това даде аванс на Кан от 3:0 в решаващата трета част. Рускинята сервираше за мача при 5:3, но Евтимова успя да си  върне пробива, а в следващия гейм отрази четири мачбола при  собствен сервис.

Така се стигна до трайбрек. В него Кан поведе с 5:1 точки, а при 6:3 получи още три поредни мачбола, но  българката спечели пет поредни разигравания, а с това стигна и  до крайната победа.

Така Евтимова заработи 9 точки за световната ранглиста и 654 долара, а в спор за място на полуфиналите тя ще срещне  победителката от мача между квалификантката Анастасия Севастова  (Латвия) и третата в схемата Ребека Петерсон (Швеция)