Григор Димитров безкомпромисен на старта в Истанбул

Григор Димитров се класира успешно за трети кръг на турнира в Истанбул с награден фонд 494 310 евро.

Днес българинът се справи успешно със 117-ия в света Андрей Голубьов от Казахстан, постигайки успех с 6-3 6-2 за час и три минути игра.

Българинът не допусна никакви колебания на свой сервис, а осъществените няколко пробива се оказаха напълно достатъчни за крайния успех.

В спор за място на полуфиналите Григор ще срещне победителя от сърбо-хърватския сблъсък Душан Лайович - Иван Додиг.

С класирането си за четвъртфиналите, Димитров си осигури 12,990 евро от наградния фонд и 45 точки за ранглистата. Победата над Голубьов бе под №149 за Григор в тура и срещу Додиг или Лайович той може да регистрира юбилеен успех.

Как се разви срещата:

Първи сет:

1-0 - Добро начало за българския тенисист. Григор отправя няколко добри сервиса и взима аванс в резултата без особени проблеми

1-1 - Димитров достигна до първа точка за пробив, но Голубьов удържа на натиска и осъществи обрат, изравнявайки резултата в първия сет

2-1 - Андрей Голубьов успя да стигне до дюс, но българският ас отново не допусна грешка при свой сервис и отново дръпна в резултата

3-1 - Първи пробив в срещата! В първия си опит Григор не успя, но след това топката кацна в полето на Голубьов, който нямаше какво да стори в ситуацията

4-1 - Григор не допуска колебания и светкавично затвърждава пробива си

4-2 - Григор успява да поведе с 15-30, но неговият съперник обърна развоя на гейма и успя да спечели за втори път подаването си за мача

5-2 - Димитров продължава да бъде перфектен на свой сервис. Българинът е на само гейм от спечелване на първата част

5-3 - Казахстанецът също е експресен на свой сервис. Предстои обаче Димитров да сервира за първия сет

6-3 - Първи сет за Григор Димитров! Българинът продължава да е непробиваем на свой сервис, като хасковлията печели първата част след едва 35 минути игра

Втори сет:

1-0 - Пробив! Голубьов набързо поведе с 30-0 и по всичко изглеждаше, че ще задържи лесно подаването си, но след три поредни неточности от ракетата му се стигна до пореден брейкбол за Григор. Българинът не успя да се възползва от него, след като изкара ретура си в аут, но след това си осигури и още един шанс, който този път не пропусна и повежда с 1-0

2-0 - Нищо ново - бърз гейм на нула за Григор, с който той затвърждава безпроблемно пробива си

2-1 - Този път Андрей Голубьов не допусна да се стигне до нови възможности за пробив и намаля резултата за 1-2

3-1 - Четвърти пореден гейм за Григор Димитров, в който той не дава дори точка на противника си

3-2 - Серия от неточности от ракетата на Голубьов доведоха до пореден брейкбол за българина, но с няколко чудесни уинъра от форхенд представителят на Казахстан все пак спечели подаването си

4-2 - Голубьов най-накрая съумя да грабне отново точка в сервис гейма на първата ни ракета, но това бе всичко, до което достигна и Григор се доближава на само два гейма от победата

5-2 - Пробив! Двойна грешка на представителя на Казахстан означаваше брейкбол №10 за Григор Димитров от началото на мача, той го пропусна, но при следващия си шанс не сгреши и сега ще сервира за място на четвъртфиналите

6-2 - Отново безгрешен Григор на сервис, което и означава класиране за трети кръг на турнира