Ди Натале прати Удинезе на второ място след 1:0 над Палермо

Отборът на Удинезе надделя с минималното 1:0 като домакин на тима на Палермо в среща от 9-ия кръг на Серия А.

С тази победа Удинезе се върна на второто място, измествайки шампиона Милан. Освен това „бианконерите" са само на точка от лидера Ювентус, който вчера спечели дербито на Италия срещу Интер.

Единственото попадение реализира голмайстора на Удинезе Антонио ди Натале, който отбеляза седмото си попадение в Серия А за сезона. Двата тима предложиха интересeн двубой, като домакините заслужават трите точки, но и гостите хвърлиха доста усилия да стигнат поне до точката.

Срещата започна по-добре за домакините и в 10-та минута след подаване на Флорес, Ди Натале излезе на добра позиция, но ударът му мина много близо до страничната греда.

След това Маурицио Исла разигра защитата на Палермо, но пасът му към Ди Натале бе блокиран. В следващата атака пък Цорвас спаси удар на Асамоа. В 38-та минута дойде и успокоителния гол за домакините. Душан Баста бе свободен отдясно и той намери перфектно Ди Натале на точката на дузпата и за голмайстора не бе проблем да прониже вратата на Палермо.

В края на второто полувреме гостите имаха своите шансове да стигнат до изравняване. Преди това домакините пропуснаха да решат двубоя след пропуски на Ди Натале и Армери. Все пак с добри изяви на вратаря Самир Ханданович, Удинезе успя да спечели трите точки в този мач.