Фиорентина с първа победа в Серия А от над месец

Фиорентина прекрати негативната си серия от пет поредни двубоя без победа, след като пречупи коравия отбор на Дженоа с 1:0 на своя стадион „Артемио Франки". Единственият гол в срещата бе дело на новото лятно попълнение Андреа Ладзари, който бе точен в 41-ата минута.

Така „Ла Виола" спечели 12-ата си точка в Серия А и вече се намира на по-престижното 10-то място в класирането, докато Дженоа има същия актив, но изостава по голова разлика от днешния си съперник.

Алберто Джилардино се завърна на върха на атаката на „виолетовите" и изигра 70 минути от двубоя, преди да бъде заменен от Хуан Варгас.

„Грифоните" пък не успяха да задържат инерцията си от последните два добри резултата, които записаха срещу класните състави на Ювентус и Рома. Първо играчите на Алберто Малезани бяха направили равенство 2:2 със „старата госпожа", а тази стряда се поздравиха и с успех 2:1 над „вълците".

Междувременно в други мач от днес Парма надигра последния в класирането Чезена с 2:0, а в дербито на опашкарите Новара се смили над Интер и стигна само до 1:1 като гост на Лече.

Ако новакът в Серия А бе победил, щеше да прати бившия европейски шампион в зоната на изпадащите. В момента „нерадзурите" са точно над чертата на 17-то място.

Болоня надигра Аталанта с 3:1 и измести Интер от таблицата, заемайки 15-та позиция с 10 точки. По-рано днес пък Сиена смачка Киево с 4:1.