Благо Георгиев не можа да помогне на Терек в гостуването на Криля Саветов

Полузащитникът Благой Георгиев направи силен мач за Терек (Грозни), но не успя да помогне за нещо повече от почетна загуба с 1:2 при гостуването на Криля Сaветов в 29-ия кръг на руската Висша лига.

Димитър Макриев остана на резервната скамейка за домакините, които дори не бяха включили в групата Виктор Генев, уточнява БТА.

След този резултат Терек има 28 точки, нарежда се на 11-о място, и със сигурност ще остане в плейофа за разпределяне на местата от 9-о до 16-о за третата част на първенството. Криля Советов събра 27 точки и заема 13-а позиция.

Антон Бабьор откри резултата в 31-ата минута за крилцата, но в 36-ата Жозе Маурисио изравни. Победата дойде с гола на Павел Яковлев в 53-ата минута. Благой Георгиев имаше две добри възможности да се разпише.

В 20-ата минута от фаул той затрудни максимално вратаря Веремко, а в 71-ата беларусинът по невероятен начин извади от сглобката на двете греди тупалка от 20 метра на Благо.