Атлетико и Фалкао продължават да мечтаят след бой над Осасуна

Атлетико Мадрид продължава да лети високо в облаците, след като тази вечер на „Висенте Калдерон" се разправи с 3:1 срещу гостуващия Осасуна.

Миранда (31) и Раул Гарсия (35) дадоха аванс на домакините, но до края на полувремето Лама (44) върна едно попадение. Моментът на Фалкао пък дойде в 73-ата минута, когато оформи крайното 3:1 в полза на своя тим.

"Дюшекчиите" продължават прекрасното си представяне през сезон и все още не познава вкуса на поражението, както и в Испания, така и в Европа. Фалкао и компания продължават да делят първото място с Барселона с по 25 точки, като единствено головата разлика прави каталунците лидери. Осасуна е на последно място с едва 5 точки.

Натискът на Атлетико Мадрид даде резултат чак в 31-ата минута. Кристиан Родригес беше фаулиран в близост до наказателното поле и съдията отсъди свободен удар. Габи центрира, а над всички скочи Миранда, който с глава успя да открие резултата - 1:0.

Бяха изминали само 4 минути от гола на защитника, когато Раул Гарсия направи самостоятелен пробив в наказателното на гостите и с хубав удар в наказателното поле успя да удвои преднината на своя отбор - 2:0.

Гостите успяха да стигнат до попадение в най-подходящото време - малко преди края на полувремето. След хубава атака на гостите Кике Сола намери Лама в наказателното поле, а нападателят с хубав удар в долния ляв ъгъл отбеляза във вратата на Куртоа - 2:1.

През втората част тимът от Памплона опита да изравни, но направи няколко пропуска, докато Диего Симеоне извърши няколко смени, за да освежи играта на своя отбор. На терена се появиха Адриан и Арда Туран и това даде резултат, като „дюшекчиите" си върнаха контрола върху срещата.

В 73-ата минута всичко в срещата беше решено, след като Хуанфран центрира в наказателното поле, където Фалкао овладя и със силен удар в горния ъгъл направи 3:1 и продължи да вкарва, като до момента не е отбелязал само в първия кръг.