Детройт и Каролина с убедителни победи в НХЛ

Даниел Алфредсон се завърна в игра с гол и асисистенция при успеха на Детройт с 3:1 като гост на Бъфало в мач от редовния сезон в Националната хокейна лига.

Шведският нападател пропусна последните пет мача на Ред Уингс заради контузия в областта на аддукторите. Алфредсон подаде за изравнителното попадение на Дарън Хелм в началото на втория период, а след това реши всичко на празна врата 48,2 секунди преди края.

Йохан Францен също се отличи с гол и асистенция за гостите, а вратарят Йонас Густавсон спаси 21 удара, включително и дузпа на Стийв От в средата на втората част при 1:1.

Капитанът на Детройт Хенрик Зетеберг асистира за гола на Францен и записа 700-ата си точка в лигата.

Кори Ходжсън изведе Бъфало напред в 7:47 минута на мача, а вратарят Райън Милър направи 31 спасявания, но това не беше достатъчно и домакините загубиха за четвърти път поред.

Ерик Стаал се отличи с гол и две асистенции при успеха на Каролина над гостуващия Отава с 4:1.

Канадците поведоха след точен изстрел на Джейсън Спеца след само 67 секунди игра, но с три безответни попадения на Патрик Дуайър Туомо Рууту и Елиас Линдхолм в рамките на 7 минути в началото на втората третина домакините стигнаха до обрат.

Стаал реши всичко на празна врата 2:23 минути преди края. Вратарят на Каролина Кам Уорд отрази 36 шайби Отава допусна четвърта загуба в последните си пет мача, посочва БТА.