Десет от Арсенал оцеляха срещу У.Б.А. (ВИДЕО И СНИМКИ)

Лондонският Арсенал продължава да гони класиране за Шампионската лига на есен, след като днес "топчиите" спечелиха с 2:1 гостуването си на Уест Бромич и поне временно се изкачи на четвърто място в класирането.

"Топчиите" записаха трети пореден успех в шампионата и събраха актив от 56 точки, разполагайки с точка повече от Челси. "Сините" обаче са и с мач по-малко, като пред състава на Рафаел Бенитес предстои домакинство на Съндърланд утре вечер.

В герой за Арсенал се превърна чешкият национал Томаш Росицки, който вкара и двата гола за "артилеристите". Точен за У.Б.А. от дузпа бе Джеймс Морисън, но момчетата на Стив Кларк не успяха да изтръгнат поне точка от своя съперник. Шансове за това не липсваха, но Ромелу Лукаку и Шейн Лонг не се възползваха.

Гостите завършиха двубоя и с човек по-малко, след като германският национал Пер Мертезакер бе изгонен двадесет минути преди края. Уест Бромич остава на 8-а позиция в таблицата, разполагайки с актив от 45 точки до момента.

Срещата започна с отличен шанс за У.Б.А., но Росицки изби от голлинията удар на Якоб. В 20' домакините бяха наказани за пропуска, а чехът откри за "топчиите". Росицки получи подаване след страхотна акция на Жервиньо и вкара за 0:1.

Малко след почивката Арсенал успя и да удвои, а точен отново бе Томаш Росицки. Чешкият национал стреля към вратата, но Фостър спаси. Халфът обаче получи шанс и за добавка, като този път не сбърка - 0:2.

В 70' Арсенал остана с човек по-малко на терена, след като Пер Мертезакер бе изгонен от игра. Германецът фаулира Шейн Лонг и бе отстранен, а домакините получиха правото да изпълнят дузпа. Зад топката застана Джеймс Морисън, който бе точен за 1:2.

До края на срещата У.Б.А. натисна своя съперник и на няколко пъти пропиля отлично шансове за изравнителен гол. В 80' МакАули стреля с глава в аут, а в 84' Ромелу Лукаку сбърка непростимо от чиста позиция. В 89' белгиецът изведе Риджуел на добра позиция, но и неговият изстрел не намери целта.

szólj hozzá: WBA 1-2 Arsenal MATCH HIGHLIGHTS