Борусия сдаде титлата по шампионски

Борусия Дортмунд постигна победа с 4:2 над гостуващия Аугсбург, но сдаде титлата в Бундеслигата, защото Байерн също победи и 6 кръга преди края води с 20 точки пред миналогодишния шампион.

За Борусия с два гола се отчете младокът Юлиан Шибер,разписаха се и Невен Суботич и резервата Левандовски, но успехът не дойде толкова лесно.

Шибер откри резултата в 22-та минута след асистенция на Мориц Лайтнер, но с два бързи гола в края на полувремето Аугсбург обърна резултата. В 42-та минута Байер се разписа с хубав удар от движение от около 25 метра, след като защитата на домакините не изчисти добре едно центриране от корнер.

В 45-та халфовете на Дортмунд загубиха топката в средата на терена, тя бе подадена към Вернер, който напредна и отправи диагонален удар по тревата. Вратарят Лангерак се намеси, но отбитата топка стигна до Фогт, който на празна врата направи 1:2.

Втората част започна с влизането в игра на Левандовски и Гьотце и вторият гол на Шибер в 52-та минута.

В 62-та Суботич направи 3:2 след като засече на втора греда едно центриране от фал на Гьотце, а крайният резултат оформи Левандовски в продължението на срещатата с 27-ия си гол за сезона.

С победата Борусия се бетонира на второто място с 55 точки, на 6 пред третия Леверкузен. Аугсбург остана 16-ти с 24, на 5 от спасението.