Реал Сосиедад продължава да крачи към Шампионската лига

Изненадата на сезона в Примера Дивисион Реал Сосиедад продължава да се доближава до участие в Шампионската лига на есен, след като днес баските покосиха с 4:2 един от основните си конкуренти за Топ 4 Малага.

Сблъсъкът на "Аноета" бе от програмата на 30-ия кръг, а с успеха Сосиедад дръпна на 4 точки пред днешния си съперник, заемайки четвъртата позиция във временното класиране. Баските могат да бъдат доближени на 2 точки от Валенсия, ако "прилепите" спечелят домакинството си на Валядолид утре вечер.

Срещата започна отлично за домакините, които набързо дръпнаха с 3:0 за половин час игра.

В 21' Карлос Вела откри за Сосиедад, а три минути по-късно Де Ла Бела удвои. В 30' положението на Малага стана отчайващо, след като Антоан Гризман покачи на 3:0, пронизвайки Карлос Камени.

Гостите се върнаха в мача две минути преди почивката, когато Моралес намали на 3:1.

И през втората част обаче баските не изпуснаха инициативата. В 51' централният защитник Иниго Мартинес вкара за 4:1, а крайното 4:2 оформи Роке Санта Крус двадесет минути преди края.