Дебютантът Мунтари вкара при победа на Милан

Съли Мунтари се разписа при дебютния си мач за Милан, който надигра без особени проблеми Чезена като гост с 3:1. Останалите попадения бяха дело на Урби Емануелсон и Робиньо, за когото голът бе трети през седмицата, след като наниза два на Арсенал в Шампионската лига.

В другите два мача от днес Рома надделя над Парма с минималното 1:0 чрез гол на Фабио Борини, Аталанта направи 0:0 като гост на Новара, а Киево изненадващот победи като гост Дженоа също с 1:0.

Футболистите на Милан изиграха мача на "Стадио Дино Мануци" с ентусиазъм, породен от нанесения разгром на Арсенал на осминафиналите в най-комерсиалния и силен турнир.

Още на почивката те имаха комфортен аванс от два чисти гола, след като Мунтари откри резултата в 29-ата минута, а 120 секунди по-късно Емануелсон покачи на 0:2. 10 минути след почивката Робиньо направи разликата класическа, а почетното попадение на домакините бе дело на Пудил в 65-ата минута.

Така Милан се връща на върха в Серия А, но има мач повече от Ювентус, който вчера надигра със същия резултат Катания на своя „Ювентус Арена". „Росонерите" имат 50 точки и изпреварват „старата госпожа" с 1 пункт след 24-ия кръг. Чезена остава на предпоследната позиция с актива си от 16 точки.

Тиаго Силва центрира остро от пряк свободен удар в 29-ата минута, а вратарят Франческо Антониоли изби топката право на пътя на връхлитащия Мунтари, който се възползва от инерцията си и прати кълбото в мрежата - 0:1.

Робиньо намери Емануелсон малко по-късно и последният с прекрасен удар от дистанция реализира второто попадение за „росонерите", с което на практика те елиминираха интригата в мача.

Робиньо ознаменува добрата си игра с трети гол в 55-ата, когато се освободи от капана на засадата и останал сам срещу вратаря, го преодоля с диагонален изстрел за 0:3.

Чезена стигна до почетното си попадение в 65-ата минута, като Даниеле Бонера центрира в наказателното поле, Абиати закъсня с намесата си и бе изпреварен от Пудил, който с премерен изстрел фиксира крайното 1:3.