Мощен Шалке 04 разби Волфсбург в неделното дерби

Шалке 04 записа убедителна победа с 4-0 над Волфсбург в мач от 22-ия кръг на Бундеслигата и се бетонира на четвърта позиция, която дава права за участие в Шампионска лига догодина.

Освен това „кралско сините" се доближиха на само точка от Байерн Мюнхен, който е трети с 45. Лидер в момента е настоящият шампион Борусия Дортмунд с 49, а втори са съименниците им от Мюонхенгладбах с 46.

От самото начало футболистите на Хюб Стевенс натиснаха своя съперник, а в 6-ата минута Кристоф Метцелдер можеше да открие резултата, но уцели дясната греда. За радост на всички по трибуните в 10-ата минута натискът на Шалке даде резултат.

Матип центрира хубаво от корнер към далечната греда, където Раул успя да се отскубне от защитник, и от 2 метра с десния крак направи безпомощен вратаря на „вълците" - 1-0.

В 15-ата минута резултатът стана 2-0 след като Кристиан Фукс намери чудесно Хунтелаар в наказателното поле и нападателят бе безпощаден от близко разстояние, удвоявайки резултата.

В началото на второто полувреме Жоел Матип ознаменува добрата си игра след много красиво попадение с пета след асистенция на Пападопулус.

В 72-ата минута Фукс напредна по крилото и успя да центрира в наказателното, където Хунтелаар засече топката с глава и оформи крайното 4-0, вкарвайки своя втори гол в мача.