Стивънидж изненада Тотнъм и стигна до преиграване

Отборите на Стивънидж и Тотнъм завършиха наравно 0-0 в мач от петия кръг на ФА къп и по този начин "шпорите" ще трябва да изиграят още 90 минути срещу непретенциозния си съперник от Лига 1, но този път на "Уайт Харт Лейн".

Това е поредната издънка на лондонски гранд, след като вчера Челси се спаси от резил срещу Бирмингам като домакин, завършвайки 1-1, а Арсенал отпадна безславно след загуба от Съндърланд с 2-0.

Тотнъм установи контрол върху двубоя, но новата схема 3-5-2(3-4-1-2), която Хари Реднап реши да тества, не пасна на футболистите и чистите положения пред вратата на домакините липсваха.

Все пак Дефо и Карл Уокър имаха шанс да се разпишат, но от близко разстояние и двамата не уцелиха вратата.

В 36-ата минута Луи Саха овладя по страхотен начин с гърди центрирана топка в наказателното, освободи се от защитниците на Стивънидж, но загуби равновесие и не успя да реализира. Останаха съмнения, че нападателят е задържан от защитник на домакините, но съдията подмина ситуацията.

През второто полувреме Тотнъм продължи да игра е в същата схема, а в 46-ата минута Гарет Бейл стреля много добре към вратата на домакините, но вратарят Дей се намеси отлично и спаси своя отбор.

Между 62 и 65 минути Стивънидж имаше шанс да открие изненадващо резултата , но удар на Байром мина на сантиметри от страничната греда, а след това нов негов удар затрудни максимално Карло Кудичини, който изпусна топката, но защитниците на „шпорите" изчистиха коженото кълбо.

Аарън Ленън се появи в игра за Тотнъм в края на мача и гостите станаха много по-опасни в предни позиции, но Дефоу, Саха и Паркър не уцелиха вратата в заключителните минути след асистенции на бързоногото крило и в крайна сметка "шпорите" не успяха да стигнат до победата.

В първия мач за деня Стоук Сити победи като гост четвъртодивизнионния Кроули Тоун с 0-2 и си осигури участие в четвъртфиналната фаза за ФА къп.

Мачът започна лошо за гостите след като домакините уцелиха греда, а още в 17-ата минута Рони Делап получи директен червен картон за грубо влизане в краката на противников състезател.

Това доведе до мобилизиране в редиците на Стоук. В 42-ата минута Уолтърс даде аванс на гостите след точно изпълнена дузпа, отсъдена за нарушение срещу Шоукрос.

Стоук реши всичко в мача още в началото на второто полувреме след като Глен Уелън центрира към далечната греда към Крауч, който засече хубаво с глава и оформи крайното 0-2.