Де жавю! Бразилия-Полша е финалът на Световното по волейбол

Финалът на Световното първенство по волейбол е Бразилия-Полша. Късно снощи южноамериканците разбиха тотално Сърбия с 3:0 гейма и си осигуриха битка за златото. Малко след това фаворитът САЩ изненадващо загуби от Полша в драматичен сблъсък с 2:3 гейма. И двете срещи се състояха в Торино. Така "Дружината" ще защитава планетарния си трофей, който изкова преди четири години у дома. Интересното е, че и предишният финал бе между тези две нации, което дава шанс на бразилците да вземат сладък реванш.

"Селесао" буквално помете победи Сърбия с 3:0 (25:22, 25:21, 25:22). Волейболистите на Ренан Дал Зото демонстрираха непоколебимост във важните мигове и заслужено стопираха надъханите балканци.

Най-резултатен бе Дъглас Соуса с 11 точки (1 блокада), 10 точки добави Лукас Сааткамп (2 блокада, 1 ас). За "плавите" Александър Атанасийевич приключи с 16 точки (1 блокада, 1 ас).

САЩ пък влезе със самочувствие от страхотната си игра до момента в мача срещу поляците. В първия гейм обаче американците бяха разконцентрирани в защита и паднаха. После се окопитиха и спечелиха с разнообразна игра две поредни части. Полша обаче не се предаде и с добър четвърт гейм изпрати нещата в тайбрек.

В него САЩ бе неузнаваем отбор. Сервисът им не вървеше, а посрещането им бе скандално слабо. При редките им атаки блокадата на "Дружината" ги заковаваше и така поляците доминираха изцяло в решаващата част.

Малкият финал е д нес от 18:00 ч. българско време между разочарованите сърби и американци, чиято варжда е отколешна е се очаква завързан мач. Битката за титлата е от 22:15 ч. и обещава много емоции.