Де Хеа герой за Юнайтед в луд мач и триумф над Арсенал (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Манчестър Юнайтед надви Арсенал с 3:1 в луд спектакъл на "Емирейтс" от 15-ия кръг на Висшата лига. "Червените дяволи" играха в своята половина през по-голяма част от срещата и вкара след контраатаки. В герой за тима на Жозе Моуриньо се превърна вратарят Давид Де Хеа, който отрази по феноменален начин 14 удара на играчите на Арсенал. Головете за гостите бяха дело на Антонио Валенсия и Джеси Лингард, който вкара два. За Арсенал точен бе Александре Лаказет. Юнайтед доигра срещата с човек по-малко, след като Пол Погба бе изгонен в 74-ата минута.

До 11-ата минута "червените дяволи" вече водеха с 2:0. В 4-ата Антонио Валенсия бе изведен зад отбраната на "артилеристите" и простреля Петър Чех от близка дистанция за 1:0. Малко по-късно Джеси Лингард узакони брилянтния старт на гостите с красиво попадение. Той бе изведен от Антони Марсиал и покачи на 2:0.

Оттогава нататък Юнайтед влезе в собствената си половина и остави контрола над събитията на Арсенал. Александре Лаказет имаше цели 3 възможности да вкара. Първият му удар бе отразен от Де Хеа, а след това французинът отново излезе очи в очи със стража. Той го преодоля и стреля в почти опразнената врата, но Де Хеа успя да се протегне и изби топката в горната греда.

Малко след това Йънг изби топката от гол линията след удар на Санчес, а Рамзи пропусна да отбележи също от чиста позиция. Неговият изстрел бе блокиран от Неманя Матич.

През втората част отново Арсенал започна ударно. В 49-ата минута тимът на Арсен Венгер успя да върне едно попадение, дело на Александре Лаказет. Рамзи получи пас зад гърба на защитата и върна технично към французина, който най-накрая преодоля Де Хеа.

В 56-ата минута последва лекция на испанския страж. Лаказет стреля опасно, но вратарят се намеси авторитетно. При добавката Санчес нямаше как да пропусне, но Де Хеа протегна крак и успя да избие. Следваха нови и нови шансове за "артилеристите", но испанецът бе непреодолима стена на своята гол линия.

Така се стигна до 63-ата минута, когато при нова контраатака Джеси Лингард сложи точка на спора. Пол Погба напредна, размина противник и пусна пас към англичанина, който остана на празна врата и не сгреши - 3:1.

Малко след това Погба бе изгонен за удар без топка срещу Ектор Бейерин. Това обаче не попречи на "дяволите" да завършат срещата подобаващо и да спечелят четвърта поредна победа. Така Юнайтед скъси дистанцията спрямо лидера Манчестър Сити на 5 точки, но има и мач повече. Арсенал е 5-и с 28 пункта.