Нюкасъл и Стоук продължиха да затъват

снимка: Guliver/Getty Images

Нюкасъл продължава да затъва все повече и повече, след като днес в мач от 23-ия кръг на Премиър лийг загуби с 1:2 домакинството си на слабака Рединг, който изплува над зоната на изпадащите благодарение на страхотния обрат, който осъществи на "Спортс Директ Арина".

"Свраките" бяха далеч по-добри през първото полувреме, но Папис Демба Сисе пропусна отлични ситуации, а Федеричи успя да се намеси на няколко пъти при изстрели на сенегалеца. В 35-ата минута обаче Кабай изпълни уникален пряк свободен удар и откри резултата в полза на своя тим - 1:0.

Всичко за домакините вървеше отлично до 71-ата минута, когато Адам Ле Фондре изненада неприятно Нюкасъл и успя да изравни резултата. Само 6 минути по-късно обратът стана пълен отново благодарение на Ле Фондре - 1:2.

Това беше 5-и пореден мач на "свраките" без победа, като това ги доближи само на 2 точки от опасната зона, което е в абсолютен разрез с амбициите, които имаше отборът преди началото на сезона. Рединг пък вече диша по-спокойно, като има 19 точки и заема 17-о място.

В друга интересна среща Стоук също продължи ужасяващото си представяне напоследък, губейки с 1:3 гостуването си на Суонси. Джонатан Де Гузман (57, 80) вкара два гола за уелския тим, докато Бен Дейвис откри резултата в 49-ата минута. Оуен (90) отбеляза почетния гол за "грънчарите".

Суонси вече е на 8-о място с 33 точки и изостава само на 1 от грандовете Арсенал и Ливърпул. Стоук е на 10-о място с 29 точки.