Дарио Франкити: Пол ди Реста е по-добър от Фетел

галерия:

снимка: f1fanatic.co.uk

Трикратният световен шампион в американските серии Индикар Дарио Франкити заяви, че според него братовчед му Пол ди Реста е по-добър от новия шампион във Формула 1 Себастиян Фетел.

 

24-годишният Ди Реста е все по-близо дебют в "кралските гонки", след като спечели титлата в DTM, като името на британеца се свързва с място в отбора на Форс Индия, където той бе тест-пилот през миналия сезон.

 

"Пол определено е много способен. Той е един от най-талантливите пилоти, които съм виждал. Той би Фетел в европейските серии Формула 3 през 2006 г. Себастиян е добър пилот, но Пол с по-добър", каза Дарио Франкити, цитиран от немското издание "Sport Bild".

 

Самият Ди Реста пък каза в интервю за Motorsport-Magazin.com - "Себастиян и аз сме имали няколко вълнуващи сблъсъка през годините и аз се надявам, дори съм сигурен, че ще можем да продължим съперничеството си и във Формула 1".