След провала уругвайците се прибират с редовни полети

снимка: БНТ

Уругвай приключи участието си на Световното първенство след края на груповата фаза, а напускането на отбора към Южна Америка също не протича по план, съобщава агенция "Ройтерс".

Футболната федерация отмени планирания чартърен полет на тима от тренировъчната база в Плая дел Кармен в Мексико, до уругвайската столица Монтевидео, а футболистите бяха оставени да се приберат с редовни полети.

Уругвай беше тимът, към който имаше най-високи очаквания сред тези, които отпаднаха в първата фаза на турнира в Северна Америка.

Воденият от селекционера Марсело Биелса състав имаше само 2 точки от изиграните 3 мача.

Голяма част от играчите в състава изразиха недоволство от методите на работа на аржентинския треньор, а Биелса вероятно ще бъде уволнен от поста съвсем скоро.