Далглиш: Играчите ми показаха сърце

снимка: Guliver/Getty Images

Мениджърът на Ливърпул Кени Далглиш не спести похвали за футболистите след победата над Манчестър Юнайтед с 2:1 с голове на Дирк Кайт и Даниел Агер в мач от четвъртия кръг на ФА Къп.

„Седмицата беше чудесна за нас", сподели той след срещата. „Всички осъзнават историята и традицията на клуба и искат да са част от тях. С усилията и отдаването си те определено са на прав път.

След много трудния мач в сряда, да се върнат и да играят в събота сутринта беше малко несправедливо към тях, но те показаха голямо сърце.

Знайтед може би беше по-добрият отбор и имаше по-голямо притежание на топката, но като изключим гредата и гола, не мисля, че Пепе Рейна имаше много работа, така че просто не се отказахме. Дирк Кайт отбеляза 50-ия си гол за клуба срещу Манчестър Юнайтед и ни даде победата, така че сме много доволни.

Мисля, че привържениците и на двата тима бяха чудесни, държаха се добре и са прекрасна реклама за отбора си. Винаги има малко приятелски закачки, но така и трябва да бъде. Всички играчи искаха само да играят футбол, което е голямо прзнание и за двата клуба."