Борусия Дортмунд с лесна победа над Хофенхайм

Шампионът на Германия Борусия Дортмунд записа нова победа в Бундеслигата. На своя „Сигнал Идуна Парк" отборът победи с 3-1 гостуващия тим на Хофенхайм в мач от 19-ия кръг и по този начин продължава да дели първото място с колоса Байерн Мюнхен.

Борусия можеше да спечели и с много по-голям резултат, но играчите не се възползваха от многото положения, които създадоха.

През първото полувреме на терена имаше само един отбор и това беше този на домакините. Още в първите минути Кел и Левандовски изпуснаха удобни положения, но в 16-ата минута натискът на домакините даде резултат.

Вратарят на гостите Старке не изчисти добре топката, тя попадна в краката на японския плеймейкър Шинджи Кагава и той хладнокръвно реализира за 1-0 в полза на Борусия.

Домакините не свалиха темпото и продължиха да натискат своя съперник. Якуб Блашчековски проби непритесняван от дясно, направи двойно подаване с Кагава и след това намери Гроскройц в наказателното поле. За немския национал не беше проблем да удвои резултата - 2-0.

В 55-ата минута най-добрият на терена Кагава реши окончателно мача. Той проби през центъра на терена между играчите на Хофенхайм, подаде към Гроскройц, който му върна елегантно с пета, елиминирайки вратаря, и Кагава отбеляза в опразнената врата.

Осем минути по-късно гостите отбелязаха почетно попадение. Едсон проби по лявото крило и центрира в наказателното, където Фабиан Джонсън засече топката във вратата на домакините за 3-1.

До края на мача в Дортмунд имаше няколко положения и пред двете врати, но до нови попадения не се стигна.

Борусия е с актив от 40 точки след изиграването на поредния кръг в Бундеслигата. Същият брой има и Байерн Мюнхен, но баварците са с по-добра голова разлика и заемат първата позиция. Трети е Шалке 04 с 37 точки, но и мач по-малко.