Байерн укроти "вълците" и остава начело в Германия

Баварският колос Байерн Мюнхен се върна на пътя на победата в немската Първа Бундеслига, след претърпяното поражение с 1:3 от Борусия Мьонхенгладбах преди малко повече от седмица. Днес воденият от Юп Хайнкес тим постигна домакинска победа с 2:0 над Волфсбург в двубой от 19-ия кръг на шампионата, с което и задържа лидерската си позиция във временното класиране.  Марио Гомес откри след час игра, а Ариен Робен добави едно попадение в самия край, макар и след рикошет в тялото му.

Марио Гомес отново оглави атаката на Байерн, като в стартовия състав на Хайнкес фигурираха още Ариен Робен, Франк Рибери и Томас Мюлер. Бастиян Швайнщайгер и Тони Кроос допълниха халфовата линия на домакините, а на вратата очаквано застана Мануел Нойер, който допусна груба грешка при злощастното гостуване на Борусия миналата седмица.

Двубоят на "Алианц Арена" започна с отменен гол на Байерн след само 7 минути игра, когато Беналио отрази изстрел на Рибери, а Марио Гомес с глава довкара топката в мрежата. Централният нападател на домакините обаче се намираше в засада, което и накара страничния съдия да развее флагчето. Байерн видимо бе активен в началните минути на срещата, а много енергични бяха Франк Рибери и Ариен Робен, които тормозеха отбраната на "вълците". В 19' се стигна до сериозен пропуск пред вратата на гостите, когато Марио Гомес получи подаване от Швайнщайгер, измъквайки се от изкуствената засада на Волфсбург. Таранът обаче не съумя да отбележи, а мрежата на гостите остана суха и този път.

В самия край на полувремето пред Байерн се откри още една възможност за попадение, като отново в центъра на събитията бе много активният Франк Рибери. Французинът намери Томас Мюлер на добра позиция, но изстрелът на немския национал бе отклонен от Марко Рус.

Така постепенно се стигна и до 60', когато Байерн откри резултата след точно час игра на "Алианц Арена". Автор на попадението отново бе машината за голове Марио Гомес, който получи добро центриране от Робен в наказателното поле. Първият изстрел с глава на Гомес бе отразен, но при добавката германският национал бе безкомпромисен и откри за 1:0. Осем минути по-късно Волфсбург имаше шанс да възстанови равенството, но кореецът Ку не успя да осъществи контрол над топката във важен момент.

Десет минути преди края Франк Рибери можеше и да ознаменува активната си игра днес с попадение, но Беналио отрази изстрела на френския национал. До края на сблъсъка футболистите на Феликс Магат опитаха всичко по силите си, за да върнат допуснатото попадение, но отбраната на баварците не се пропука. В последната 90-та минута резултатът бе и удвоен, благодарение на рикоширала в тялото на Ариен Робен топка.

По този начин Байерн събра актив от 40 точки и остава начело на Първа Бундеслига, като втори е шампионът Борусия Дортмунд, също разполагащ с 40 пункта на сметката си.