Дацюк вкара два гола за победа на Детройт

Павел Дацюк вкара два гола при победата на Детройт с 5:3 у дома срещу Ванкувър в Националната хокейна лига на САЩ и Канада. Това е четвърти пореден успех в полза на домакините, за които се разписаха още Густав Никвист, Дани Декейсър и Никлас Кронуол. Хенрик Зетерберг се отличи с две асистенции.

Двубоят между отборите беше забавен с около 35 минути заради проблем с осветлението. Линдън Вей реализира две попадения за отбора от Канада, а един път точен беше и Шон Матиас. Кронуол откри резултата 3.15 минути след началото на двубоя, а до края на първата част, при числено превъзходство, се разписа и Густав Никвист.

Линдън Вей намали изоставането на Ванкувър във втората част, но Дацюк върна аванса от два гола в полза на Детройт. Третият период започна с ново попадение за гостите, този път дело на Матиас, но минута по-късно Декейсър вкара четвърто попадение за Ред Уингс.

Линдън Вей отново намали преднината за домакините, а Павел Дацюк оформи крайния резултат на празна врата секунди преди края. В третия период Джъстин Абделкадер не игра за Детройт, след като получи контузия, посочва БТА.