Цунами от Черно море заля шампионските амбиции на Лудогорец

Черно море завърза до краен предел битката за титлата, а и направи сериозна крачка към свота цел - класиране в топ 6 на Първа лига. В мач от 23-ия кръг на елита "моряците" биха с 1:0 Лудогорец след гол от съблекалнята на Виктор Генев с глава. После срещата се изнерви и страстите взеха връх, но в крайна сметка варненци ликуваха пред своите фенове на стадион "Тича". Загубата на "орлите" почти сигурно ще коства треньорския пост на наставника на разградчани - Антони Здравков - Сухия.

Така след този резултат серията на шампионите от мачове без успех набъбна на 3, като в предишните 2 кръга те завършиха при равенства с Верея (0:0) и Ботев Пловдив (1:1).

Срещата на стадион "Тича", който бе в много лошо състояние и на някои негови части дори имаше сняг, започна с опасен изстрел на Георги Илиев, който Пламен Илиев спаси. Минута по-късно "моряците" откриха резултата чрез Виктор Генев. Бранителят отбеляза с глава след асистенция на Илиев.

След инкасирания гол гостите от Разград овладяха инициативата в двубоя, като удар на Лукоки в 26-ата минута бе избит в корнер. Черно море започна да контраатакува и стигаше до не лоши ситуации, които бяха пропуснати от Ндонгала и Генев.

В края на полувремето най-чистото положение за "орлите" бе пропуснато от Вандерсон. Крилото на шампионите бе намерен по прекрасен начин в наказателното поле, но от близка дистанция стреля в ръцете на домакинския страж.

Второто полувреме започна с натиск на Лудогорец, който обаче трудно стигаше до чисти голови ситуации. Чак в 73-ата минута резервата Якуб Шверчок се озова на много добра позиция. Той получи страхотен пас от Марселиньо, но сам срещу вратаря не успя да отбележи.

Минута по-късно дойде и най-спорното положение в срещата. Пламен Димов блокира шут на Шверчок с ръка, но реферът не отсъди дузпа. Повторенията обаче показаха, че 11-метров наказателен удар трябваше да бъде отсъден, а освен това той щеше да доведе до втори жълт и респективно червен картон за Димов.

В 82-ата минута се стигна до още едно спорно положение. Шверчок успя да отбележи, но съдията отмени гола за фаул срещу вратаря на домакините.

До края по-чисти положения липсваха и по този начин Черно море вече има домакински успех през този сезон срещу трите гранда в България - Лудогорец, ЦСКА и Левски.

След този резултат Лудогорец остава лидер в Първа лига с 53 точки, като успех на ЦСКА срещу Левски утре би съкратил дистанцията до върха на 2 точки. При победа на "сините" ще има разлика от 5 точки между "орлите" и столичните грандове.