Хищни "канарчета" изкълваха опашкаря в елита

Пловдивският Ботев разгроми с 4:0 аутсайдера Верея (Стара Загора) в двубой от 23-ия кръг на Първа лига. Това бе втори домакински успех за "канарчетата" за годината, който осигури на възпитаниците на Ники Киров актив от 7 точки от възможни 9 от началото на пролетния дял на сезона и приближи пловдивчани още повече до място в първата плейофна шестица.

"Жълто-черните" реализираха по две попадения преди и след почивката, като точни бяха Доре, Неделев, Шопов и Крис Добрев, който блесна със 70 метров рейд и супер техника при поападението си. Ботев надигра тотално своя опонент през целия двубой, като гостите не създадоха нито една опасност за Кайзер, а поредица от пропуски на "жълто-черните" спасиха опашкаря в елита от още по-тежко поражение.

Начало на головата серия даде Феребори Доре, който записа първото си попадение от началото на втория си период в клуба. В 20-ата минута конгоанският нападател отбеляза с глава, засичайки центриране отляво на друго ново попълнение - Еберт Кардосо.

В 41-ата минута "канарчетата" пресираха своя противник дълбоко в собствената му половина. Васил Шопов пресече топката с шпагат и я подаде към Неделев, който очи в очи с вратаря не сгреши за 2:0 с фирмена левачка.

Самият Шопов на три пъти пропусна от чиста позиция да даде още по-голям аванс на домакините преди почивката, а удари на Неделев също бяха близо до целта, но въпреки тоталното си надмощие и поредицата от шансове Ботев се оттегли на полувремето със само два гола преднина.

През второто полувреме Неделев, Балтанов, Карачанаков и Зехиров бяха близо до гола преди целта да порази Васил Шопов. В 81-ата минута бившият играч на Дунав бе изведен с отличен пас над защитата от Лъчо Балтанов и с удар покрай вратаря направи авансът класически - 3:0.

Финалният акорд в мача бе дело на 17-годишният Кристиан Добрев. Тийнейджърът, който влезе на смяна в началото на втората част направи самостоятелен рейд на скорост, пое топката дълбоко в половината на Ботев, напред покрай няколко защитници и с удар по тревата в долния ляв ъгъл вкара най-красивия гол в мача за крайното 4:0. Изпълнение с много самочувствие.

След втория си успех за годината Ботев събра актив от 42 точки и се позиционира на 4-о място в класирането три кръга преди края на редовния сезон. В тях Ботев гостува два пъти поред в Северна България - на Дунав и Черно море, а за финал приема съименика си от Враца.