ЦСКА посече Берое с красив гол на Марто Петров

ЦСКА спечели с 1:0 гостуването си на Берое в Стара Загора в приятелски мач между двата отбора, между които се разрази най-голямата трансферна сага в България, свързана с неуспешното преминаване на национала Венцислав Христов на „Българска армия“.

Самият футболист се появи на терена в 60-ата минута като част от пет-кратна смяна на наставника на домакините Петър Хубчев.

Иначе единственото попадение в контролата бе дело на Мартин Петров, който в 17-ата минута с красиво и технично изпълнение от границата на наказателното поле прати топката в мрежата на Берое покрай плонжа на Иван Караджов.

Асистенцията за красивия гол от воле на Петров бе на Омар Косоко, който за пореден път в приятелските мачове на ЦСКА се понрави с високия си коефициент на полезно действие, макар да изпусна възможностите си сам да се разпише.

Най-вече през първото полувреме двата тима създаваха чисти положения за гол, като Берое може да съжалява за поражението, тъй като в самия край на първата част получи правото да изпълни дузпа.

Привлеченият в ЦСКА именно от Стара Загора защитник Здравко Илиев игра с ръка след центриране на Стефан Спировски. Елиаш да Силва стреля в долния десен ъгъл, но Райс М'Боли плонжира в правилната посока и оклони кълбото в гредата, след което го укроти в прегръдките си.

10-ина минути преди това алжирският страж на „армейците“ бе попречил на капитана Георги Андонов да го разпечата, останал сам срещу него на изгодна стрелкова позиция. Тодор Янчев можеше секунди по-рано да покачи преднината на ЦСКА след добър пас на Емил Гъргоров, но се засуети в наказателно поле и изпусна правилния момент да стреля.

Мартин Петров, Косоко и Гъргоров можеха да поразят мрежата на Берое преди почивката, а Станислав Костов изпусна сам срещу вратаря, стреляйки неточно. И двамата старши треньори дадоха шанс за изява на почти всичките си футболисти записани в групата им за мача.

За ЦСКА това е втора победа на българска земя след приключването на лагерите в чужбина, след като по-рано през седмицата „червените“ сразиха с 3:0 Академик (Свищов).