Черноморец с реми в последната си контрола

снимка: Пресслужба Черноморец

Отборът на Черноморец Бургас завърши своята 10-та последна контролна среща от началото на зимната подготовка. "Акулите" направиха равенство 2:2 с тима на Калиакра Каварна.

Срещата се игра на тренировъчната база "гнездо на акули" в Бургас. Това е втора поредна проверка на акулите, в която завършват при този резултат с отбор от Б група след мача с Хасково миналата седмица.

Резултатът беше открит от гостите в 19-та минута, когато след грешка в отбраната на бургазлии, Георги Станчев получи пас в наказателното поле и реализира за 1:0. Само 3 минути по-късно черноморци изравниха. Милен Василев получи топка на границата на наказателното поле и с красив прехвърлящ удар вкара за 1:1. Така завърши първата част, като до края на първите 45-минути бургаският тим направи няколко пропуски, дело на Милчо Ангелов, Лъчезар Балтанов, Карлос Фонсека и Крум Стоянов.

През втората част по традиция влязоха почти всички налични футболисти, с които разполага наставникът на тима Димитър Димитров. Играта се съсредоточи основно пред вратата на гостите от Калиакра. В 72-та минута централният бранител на "акулите" Траян Траянов изведе своя тим напред в резултата, след като засече с глава центриране от корнер за 2:1.

В последвалите минути отборът на Черноморец отново регистрира няколко фрапантни пропуска, два от които направи каращият проби централен нападател Емпия. В 85-та минута съдията отсъди дузпа за Калиакра, за игра с ръка в наказателното поле. Иван Александров застана зад бялата точка и не сгреши за 2:2.

До края на срещата бургазлии регистрираха няколко добри положения, най-опасното от които беше удар от пряк свободен удар на Симеон Райков, който беше избит с мъка от стража на гостите.

С тази среща завършиха контролните срещи на Черноморец Бургас от зимната подготовка. Следващата битка на "акулите" вече е в редовният кръг от първенството на "А" група, при който бургазлии посрещат тима на ЦСКА. Интересният сблъсък е на 24-ти февруари /понеделник/ от 17:15 часа на стадион "Лазур", в Бургас.