Рожденикът Божинов вкара, но Левски остана без победа в Кипър

снимка: levski.bg

Отборът на Левски не успя да запише победа на лагера си в кипърския курорт Агия Напа, след като днес "сините" завършиха наравно - 1:1 с руския елитен Урал в последната си проверка на Острова на Афродита.

Двата тима си размениха по едно попадение през двете полувремена. Руснаците откриха чрез Ерокин в 34-ата минута, а крайният резултат бе оформен от рожденика Валери Божинов малко след началото на втората част (47’). Левски бе по-активният отбор след почивката, като бе много близо до победата, но удар с глава на Димитър Макриев срещна напречната греда в 60-ата минута.

Така възпитаниците на Антони Здравков приключват лагера в Кипър с актив от три загуби (1:2 от втородивизионния руски Мордовия, 2:4 от чешкия Теплице и 0:3 от сънародниците им от Виктория (Пилзен) - б.а.) и две равенства - 1:1 с литовския Жалгирис и днес с предпоследния в руската Премиер Лига.

Играчите на Левски се прибират в София в неделя (16 февруари) с полет от Ларнака, който се очаква да пристигне на столичната аерогара около 11:00 часа сутринта.

Любопитното бе, че спарингът с Урал бе ръководен от жена, но и това не помогна на “сините” да се поздравят с първи успех на кипърска земя.

Тони Здравков заложи на тези футболисти, които ще изнесат тежестта на пролетния полусезон в А група, като участие в двубоя не взе бразилския плеймейкър Рафаел Бастос, който все още не е подписал договора си с Левски.

Отборът на Урал влезе по-активно в срещата и имаше две добри възможности още в първите пет минути. Първо удар на Коман попадна точно в ръцете на Пламен Илиев, а след това Азеведо пробва късмета си с шут от границата на наказателното поле, но топката мина над вратата.

Постепенно Левски се окопити и на свой ред започна да поглежда към вратата на съперника. Една от най-чистите възможности за “сините” се разкри в 21-ата минута, когато Божинов изведе Мирослав Иванов очи в очи с вратаря на Урал, но той стреля в тялото му и спечели само корнер.

Руснаците отговориха със силен изстрел от дистанция на Ерокин шест минути по-късно (27’), отразен майсторски от Пламен Илиев. Така се стигна до 34-ата минута, когато Ерокин не сгреши, засичайки отблизо центриране в наказателното поле, с което Урал поведе с 1:0.

На полувремето Антони Здравков извърши няколко смени и те дадоха резултат само две минути след подновяването на играта (47’). Борислав Цонев изведе чудесно Валери Божинов и нападателят, който днес празнува 28-ия си рожден ден, не остави никакви шансове на вратаря, оформяйки крайното 1:1.

Това бе второ попадение на Божинов със синята фланелка след гола му в контролата с Теплице преди няколко дни.

Левски можеше да осъществи пълен обрат, ако не бе пропуска на Димитър Макриев. Владимир Гаджев сложи топката на главата му в 60-ата минута, но ударът на тарана разтресе напречната греда.

Малко по-късно влезлият като резерва на мястото на Божинов Цветан Генков вкара топката във вратата на Урал, но попадението не бе зачетено заради засада.

В крайна сметка до нови голове в този мач не се стигна и Левски приключи лагера си в Кипър с реми.