ЦСКА почете Машадо и после намачка Нефтохимик

снимка: cska.bg

ЦСКА надигна глава след раздялата с Едуард Йорданеску и би Нефтохимимк като гост край морето. Дебют начело на ючервените" направи Стамен Белчев, който се очаква да е на поста до Нова година, а може постоянен наставник на клуба да бъде назначен и по-рано.

Двубоят в Бургас бе последен от междинния 16-ия кръг, а успехът за "армейците" дойде с голове на колумбийците в тима - Рафа Перес и Густаво Кулма. Срещата на стадион "Лазур" предложи скучно първо полувреме, в което ЦСКА натискаше, но грешеше в решаващите пасове. През доста по-качествена втора част и двата тима се събудиха, но радостта бе за столичани.

Трябва да се отбележи, че преди старта на двубоя на "Лазур" играчите на ЦСКА отдадоха почит към загиналия трагично след самолетна катастрога бивш футболист на клуба - Фелипе Машадо. Те с епоявиха на терена с фланелки с лика на момчето, което между 2007 и 2009 игра за "червените" и записа името си в историята с победен гол във Вечното дерби. Мачът започна и с минута мълчание в памет на жертвите от авиоинцидента.

Първата част бе мъка за хората по трибуните и тези пред тв екраните. За сметка на това обаче интересните ситуации се наредиха още с началото на второто полувреме. 30 секунди след подновяването на играта Венцислав Христов можеше да вкара, но ударът му мина над вратата.

Малко след това пък Преслав Йорданов стреля много опасно, но Янко Георгиев изби в корнер. След центрирането от ъгловия удар обаче голът падна. Рафа Перес надскочи всички и стреля с глава към далечния ъгъл. Топката тупна коварна, срещна гредата и влезе във вратата на "нафтата" за 1:0.

10 минути по-късно авансът на гостите бе удвоен. Всичко започна от Петрус Бумал, след което Густаво Кулма осъществи двойно подаване с Преслав Йорданов, влезе в наказателното поле и с добър удар вкара втория гол в мача.

В последните 20 минути домакините опитаха да реализират поне почетен гол, но на няколко пъти не бяха точни в изстрелите и така в крайна сметка инкасираха поражение.

С успеха ЦСКА отново зае третото място в класирането с 28 точки, колкото има и Черно море. Нефтохимик е на предпоследната 13-а позиция с 12 точки, а столът на младия специалист Христо Янев се клати.