ЦСКА отстъпи нелепо на новия Стяуа в Турция

снимка: cska.bg

Голям брой пропуски обрекоха ЦСКА на загуба с 0:1 в приятелски мач срещу румънското величие Стяуа, подвизаващ се към момента с името ФКСБ. Новият централен нападател Стефан Николич и колегите му в атаката Жоан Фелипе и Тони Силва демонстрираха липса на концентрация пред гола, като не успяха да реализират чисти положения сами срещу вратаря на противника.

Единственото попадение в мача бе дело на Адриан Попа в самия край на първото полувреме, с което ЦСКА записа втора поредна загуба в Анталия, след като започна с три последователни успеха.

С изключение на фрапантните положения в актива на „червените“, опропастени от гореспоменатите футболисти, резервата Орелиен Жоаким след почивката и Маркиньос през първата част също се отчетоха с удари, които обаче не застрашиха особено вратата на Валентин Кожокару.

За ЦСКА на вратата застана Ел Харуби, преодолян от Попа в 45-ата минута, след като румънецът бе оставен без опека в наказателното поле. Венцислав Василев, Марин Оршулич, Пламен Крачунов и Тончи Кукоч си партнираха в защита, а пред тях се разчиташе на Стивън Сънди и Маркиньос.

Неманя Милисавлевич и Тони Силва оперираха по двете крила, а Фелипе трябваше да бъде връзката между халфовата линия и нападателя Николич, сменен в 68-ата минута от Жоаким. Кристиан Супусепа замени Василев по същото време, а Борис Галчев и Фортес също се включиха за заключителните 20-ина минути.