ЦСКА и Зенит не се победиха в завръщането на Аршавин

Отборът на Зенит Санкт Петербург измъкна равенство 2:2 при визитата си на ЦСКА Москва в среща от шампионската група на руската Висшата лига, с което и воденият от Лучано Спалети тим запази преднината си от 6 пункта пред "армейците" на върха на класирането.

Двубоят бе очакван с повишен интерес и поради завръщането в руския футбол на Андрей Аршавин, който направи повторен дебют за гостите. Националът бе преотстъпен на Зенит от Арсенал до края на сезона, като стартира сред титулярите, преди да бъде заменен от Лазович след 55 минути игра.

Дербито в Москва стартира на вихрени обороти, като гостите от Санкт Петербург откриха още в 1-та минута на срещата. Александър Кержаков отбеляза първия от двата си гола в срещата, давайки аванс на шампионите. Равенството на "Лужники" обаче бе възстановено след само 15 минути, когато Алан Дзагоев изравни.

След почивката и двата тима си размениха по още едно попадение, като първо Кержаков отново реализира в 56', а в 68' нигерийският стрелец Ахмед Муса изравни за ЦСКА.

По този начин Зенит остава лидер в руската Висша лига с актив от 66 точки след 33 изиграни срещи, докато ЦСКА изостава с 6 пункта по-малко на втора позиция. В понеделник предстоят и още две големи дербита във Висшата лига, като третият в класирането Динамо Москва приема звездния Анжи на Гуус Хидинк, докато Рубин Казан приема Спартак Москва.